Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

O Nas

Dla dzieci otaczający je świat jest pełen zagadek i rzeczy niezwykłych. To wszystko, co dla nas dorosłych jest naturalne, dla maluchów jest przedmiotem dociekliwych badań. Często z wypiekami zasypują nas niekończącymi się pytaniami. Ale to już koniec zbywania, LaboFun wychodzi naprzeciw dociekliwości dzieci i proponuje pełne atrakcji naukowe warsztaty chemiczno-fizyczne.

Ideą zajęć jest nie tylko przybliżenie dzieciom fascynującego świata nauki, ale przede wszystkim zainspirowanie ich do zdobywania wiedzy, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie.

mgr inż. Iwona Senska - założyciel LaboFun, prowadząca zajęcia z dziećmi.

Jestem absolwentką Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Podstawą do stworzenia projektu LaboFun była nieodparta chęć do wczesnego zaszczepienia w dziecięcych umysłach pasji do poznawania świata oraz chęci odkrywania sekretów nauk chemicznych i fizycznych. Wychodząc z założenia, że każde dziecko lubi zabawę i eksperymenty postanowiłam połączyć te aspekty, i stworzyłam program warsztatów edukacyjnych dla dzieci. Podczas zajęć wprowadzam dzieci w świat magii, ale jest to magia wiedzy, która rozbudza w nich jeszcze większą ciekawość świata. Warsztaty opierają się głównie na samodzielnym wykonywaniu doświadczeń przez małych naukowców, w myśl zasady:

„Powiedz mi – a zapomnę,     Pokaż mi – a zapamiętam,     Zaangażuj mnie – a zrozumiem.”

Jak wyglądają warsztaty i pokazy
Dla kogo?
Gdzie?
Czy zajęcia są bezpieczne?
Jak wyglądają sprawy organizacyjne?

Jaki jest harmonogram zajęć?

Dlaczego warto?

Cennik

Kontakt

Przykładowe tematy zajęć

Chemiczny kameleon, czyli kolorowe eksperymenty

Podczas zajęć dzieci wykonają wielobarwne doświadczenia, zaobserwują zmiany barwy roztworów, poznają różnice między kwasami i zasadami, stworzą wskaźnik pH i zbadają magiczny atrament.

Chemical, Science, Laboratory, Test Tube, Laboratory Equipment

Lodowa Kraina

Czy każdy lód powstaje z wody? Rozwiejemy wszelkie wątpliwości, dzieci poznają stany skupienia, dowiedzą się czym jest sublimacja i w najbardziej widowiskowych eksperymentach poznają „suchy lód”. Na koniec stworzą substancję, która jest trochę ciałem stałym, a trochę cieczą.

suchy

Akcja-Reakcja

Czy to magia? Nie, to czysta chemia. Co kryje się pod nazwą „reakcja chemiczna”? Dzieci poznają odpowiedź dzięki przeprowadzeniu doświadczeń o zaskakującym efekcie.

 pasta

Tajemnice Wody

Czy woda zawsze wyleje się ze szklanki, gdy nalejemy do niej zbyt dużo wody? Warsztaty poświęcone będą wodzie i jej niezwykłym właściwościom. Dzieci dowiedzą się czym jest tajemnicza siła zwana „napięciem powierzchniowym” i dlaczego nartniki potrafią chodzić po wodzie. A na koniec zrobimy magiczne bańki mydlane.

woda

To Top